czwartek, 1 grudnia 2011

309. Rosja

Woroneż oddalony jest niecałe 500 km na południowy wschód od Moskwy. To duże, przemysłowe miasto, będące jednocześnie centrum czarnoziemnego regionu w Rosji, zostało założone w 1585 roku. Rzeka Woroneż dzieli milionowe miasto na dwie, niemal równe części. W czasie drugiej wojny światowej Woronież został prawie zupełnie zniszczony, stąd niemal wszystkie budynki i cerkwie były wybudowane w ostatnich kilkudziesięciu latach.
Na głównej ulicy miasta, alei Rewolucji położony jest dom handlowy CUM, ciekawe Muzeum Sztuk Pięknych im. Kramskiego (eksponujące również prace lokalnych artystów), Teatr Lalek oraz najlepsze hotele i restauracje.

Jednak Woroneż zasłynął w światowych mediach dopiero pod koniec lat osiemdziesiątych, kiedy miejscowa ludność zobaczyła na niebie UFO.
21 września 1989 roku mieszkańcy Woroneża zobaczyli obiekt w kształcie cygara oraz emitujące od niego promienie. Kilku świadków dostrzegło dziwne znaki na kadłubie, 30 kolejnych świadków stwierdziło, że obserwowało lądowania (przynajmniej w czterech miejscach) nieznanych pojazdów, których pasażerami był wysoki na trzy metry, trzyoki osobnik ubrany w srebrny kostium oraz brązowe buty, „obcy” posiadał coś w rodzaju pistoletu w dłoni. Jedna z takich obserwacji miała miejsce w miejskim Parku Południowym.
Kilka miesięcy później, 5 stycznia 1990 roku, na ulicy Kosmonautów w Woroneżu pojawiły się tajemnicze kręgi na śniegu, które jak stwierdzili badacze, mógł zostawić pojazd o masie około jedenastu ton. Jednocześnie kilka osób widziało przelatujące UFO niedaleko elektrowni jądrowej położonej czterdzieści kilometrów od Woroneża.
Do dziś Woroneż jest centrum spotkań rosyjskich miłośników istot pozaziemskich.

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...