piątek, 24 lutego 2012

445. USA

Pierwszy raz naprawdę nie wiem jak zacząć i co napisać. Właściwie sama pocztówka by wystarczyła, ale Los Angeles jest tak ciekawym miejscem...
Położenie Los Angeles jest  niezwykle atrakcyjne, co zapewnia dostęp do Oceanu Spokojnego oraz górzyste ukształtowanie terenu. Sam styl miasta doskonale pokazuje klasyczny film "Bullit", a zwłaszcza scena pościgu po karkołomnych muldach ulicznych, wąskich uliczkach na wzgórzach, wśród tropikalnej zieleni i typowej miejskiej zabudowy. Los Angeles to także wielkie centrum filmowe i kulturalne, ogromny ośrodek przemysłowy i jeden z największych portów morskich na świecie. Mają tutaj też swoje siedziby największe korporacje USA związane z przemysłem naftowym , kosmicznym i energetycznym. Los Angeles uznaje się za najniebezpieczniejsze miasto świata z powodu gangów i poziomu przestępczości. W żadnym innym mieście amerykańskim nie ma aż tylu grup przestępczych i nie wiadomo dlaczego akurat to miejsce tak przypadło im do gustu. Przedstawiane w filmach wielogodzinne pościgi policyjne są tu jak najbardziej realne. Los Angeles, to również miasto smogu. Ze względu na ukształtowanie powierzchni, tak urokliwe dla turystów, nie ma tu dobrej cyrkulacji powietrza, a rozwinięty przemysł i rosnąca wciąż liczba samochodów powodują powstawanie trującej mgły. Los Angeles to trzęsienia ziemi, spowodowane uskokiem San Andreas. Jest ich około 2-3 rocznie a co kilkanaście lat zdarza się jedno na tyle silne, aby spowodować wielomilionowe straty. Pomimo to Miasto Aniołów przyciąga specyficzną magią i wieloma atrakcjami, z których najważniejszą jest chyba niezmienna piękna pogoda.

3 komentarze:

rainbows pisze...

świetna kartka :)
i Los Angeles,ach marzenie

Cleo. pisze...

Coś za duzo tych ładnych pocztówek dostajesz...bedzie zazdrość :P

Laura pisze...

Dostalam propozycję swapa od tego pana, który wysłał Ci tę kartkę, w tym sęk, że on chce wymiany 5 na 5, a na to to mnie nie stać. Ale jak się da namówić na 1:1 to nie zdziw się jak za jakiś czas napiszę, że ją dostałam ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...