czwartek, 9 lutego 2012

410. Indonezja

Park Narodowy Komodo to jeden z 50 parków narodowych na terenie Indonezji, utworzony został w 1980 roku, natomiast w 1991 został wpisany na listę UNESCO. Obszar parku składa się z setek małych wysepek i trzech większych wysp, na których koncentruje się ruch turystyczny (Komodo, Rinca, Padar). Fauna wysp jest fauną przejściową pomiędzy azjatycką i australijską. Wyspę zamieszkuje wiele tysięcy znanych i mniej znanych gatunków węży, papug, krabów, małp, stawonogów itd. Najbardziej znanym gatunkiem, żyjącym na wyspie jest największa jaszczurka na świecie - Waran z Komodo. Jest to gatunek endemiczny, nie występujący nigdzie indziej na świecie. O waranie można poczytać tutaj.
Dla wielu osób ta pocztówka może wydawać się obrzydliwa. Szczerze mówiąc, nie rozszyfrowałam co te gady zajadają i chyba mnie to nie interesuje ;) Ale z kartki jestem jak najbardziej zadowolona.

6 komentarze:

Laura pisze...

Hm, napisane że "tearing goat" ale nie sądzę by chodziło o kozę/koziołka, pewnie w przenośni koziołek jako ofiara. Cokolwiek to zresztą jest... Jakaś taka straszna ta kartka :P Nawet jeśli to UNESCO

Karo pisze...

No o tym mówię, że nie bardzo wiem, cóż to może być, bo niczego nie przypomina ;)

Laura pisze...

No właśnie ;) Poczytałam nieco o tych waranach i utwierdziłam się w przekonaniu, że nie lubię gadów ;/

laaraine pisze...

na miniaturce wygląda trochę bardziej przerażająco :D

w każdym razie niewątpliwie oryginalna kartka.

Pasażerka pisze...

hejtuję Ciebie i Twoje kartki. jak można wrzucać tak obrzydliwe kartki, jak można wrzucać UNESCO z Indonezji?! :(


a po przeczytaniu wcześniejszych komentarzy stwierdzam, że nie będę się lepiej wpatrywała w te gady. skupiłam się więc na ładnym kolorze i świetle.

Susanna pisze...

Myślałam, ze to krokodyle a po powiększeniu wyszło, że warany. Kartka z lekka przerażająca ale przez to intrygująca i niestandardowa.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...