sobota, 12 maja 2012

591. Australia

Przybywając do Sydney w celach turystycznych po prostu trzeba poświęcić chwilę na spacer po jednej z przecudnych plaży. Są ku temu wspaniałe warunku, ponieważ miasto leży nad samym Pacyfikiem a wypoczynek, relaks wielu ludziom kojarzy się właśnie ze słońcem, wodą i piaskiem, czyli plażą. Nie ma w tym więc nic dziwnego, że są to miejsca gęsto zaludnione, tętniące życiem. Bez problemu dostaniemy się na wymarzoną plażę autobusem lub promem liniowym. Miejsca które warto zobaczyć to m.in.: plaża Bondi Beach, Manly, Palm Beach, Wattomolla Beach i Coledale Beach.
Bondi Beach uchodzi za najpopularniejszą plażę Sydney. To bardzo modne i nowoczesne miejsce przyciągające tłumy z całego świata. Liczne bary i knajpy pękają w szwach, a najsłynniejszym przedmiotem, bez którego wielu nie może się obejść jest deska surfingowa. W ciągu roku odbywają się tu liczne koncerty i festiwale. Kolejną atrakcją jest plaża Manly – nie robi aż takiej furory jak ta pierwsza, jednak ma swoich wielbicieli zarówno wśród stałych mieszkańców jak  turystów. Jest miejsce dobre przede wszystkim pod względem sportu, idealnie sprawdza się podczas gry w siatkówkę.
Palm Beach leży około godziny jazdy od Sydney w sąsiedztwie zamożniejszych dzielnic miasta. Jest po prostu miejscem stworzonym dla uprawiania windsurfingu i żeglarstwa, stanowi prawdziwy raj dla lubiących ten sport. Plaża zachwyca delikatnym piaskiem, atrakcyjnie prezentuje się zwłaszcza z lotu ptaka. Piękną lagunę i skaliste klify znajdziemy na Wattomolla Beach. Ta objęta ochroną plaża zamieszkiwana przez kolorowe papużki, jest wspaniałym miejscem dla piknikowiczów.
Coledale Beach zapewnia świetne warunki do uprawiania wodnych sportów (surfing, pływanie i wędkarstwo), jeśli wybierzemy się w rejon plaży graniczący ze skałami, naszym oczom mogą ukazać się podpływające tu delfiny. Wybierając się na jedną z plaż warto wiedzieć wcześniej, które są najbardziej zaludnione, jaki rodzaj sportu można uprawiać, orientować się w ofercie dostępnych atrakcji a także panującym bezpieczeństwie na plaży. Bardzo dobrze strzeżone są plaże Bondi i Manly; z kolei Palm Beach, Bondi oraz Coledale szczególnie sprzyjają uprawianiu sportów wodnych.
Swap ze słynną Penny H.

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...