czwartek, 10 maja 2012

552. Brazylia

Lato zbliża się wielkimi krokami, a ja patrząc na tę kartkę widzę... zumbę! Czemu, to nie wiem, ale warto posłuchać/popatrzeć/poćwiczyć [klik]. Aż zaraz idę wywijać sobie moim kaczym kuprem.
A wracając... Ipanema to dzielnica w południowym Rio de Janeiro, w której znajduje się plaża będąca przedłużeniem plaży Copacabana. Plaże Copacabany są gospodarzem wielu imprez kulturalnych i sportowych, takich jak noc sylwestrowa czy Mistrzostwa świata w piłce nożnej plażowej. Artyści którzy wystąpili na Copacabanie to m.in. The Rolling Stones, Rod Stewart i Lenny Kravitz. Promenada jest pełna drogich hoteli, restauracji, barów i pubów. Brazylijska część serii koncertów Live Earth miała miejsce przy plaży Copacabany 7 lipca 2007. Plaża Copacabana została przedstawiona w grze Driver 2.
Rio de Janeiro jest miastem kontrastów, z jednej strony może zaliczać się do najnowocześniejszych metropolii świata, z drugiej strony znajdują się w nim dzielnice biedy (favelas), w których występują problemy przestępczości narkotykowej, walki gangów i wysoki wskaźnik zabójstw. W Rio znajduje się słynny stadion piłkarski Maracanã. Miasto zorganizuje Letnie Igrzyska Olimpijskie w roku 2016. Wokół miasta znajdują się dzielnice biedy tzw. Fawela.

I powiedzcie, że nie chcielibyście tam być...

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...