sobota, 12 maja 2012

575. Wielka Brytania

Jack Daniel's - amerykański burbon produkowany od 1866 roku. Filtrowany przez ponad 3-metrową warstwę klonowego węgla drzewnego. Ten proces trwa około 10 dni i nadaje mu charakterystyczny łagodny smak, który sprawia, że Jack Daniel's nie jest określany mianem burbonu, lecz Tennessee Whiskey.
Wynaleziony został przez Jaspera Newtona "Jacka" Daniela w destylarni w małej miejscowości Lynchburg w stanie Tennessee w USA. Firma zarejestrowana przez niego jest pierwszą i najstarszą oficjalnie zarejestrowaną destylarnią w Stanach Zjednoczonych.
W Polsce dostępne są trzy rodzaje tej whiskey: Jack Daniel's Old No. 7, Gentleman Jack Daniel's, Jack Daniel's Single Barrel. Występują również wersje niedostępne w Polsce, jest to między innymi Jack Daniel`s Green Label, który jest pozycjonowany niżej niż No. 7. W odróżnieniu od tak zwanej "czarnej etykiety" beczki leżakują na dolnych partiach magazynu, gdzie różnice temperatur są mniejsze dla poszczególnych pór roku.
Whiskey rozlewana jest w charakterystyczne kwadratowe butelki z czarną etykietką najczęściej o pojemności 0.5 l, 0.7 l lub 1 l (rzadziej spotykane są również 0.05 l, 0.75 l, 1.75 l i 3 l). Kształt butelki zbliżony do prostopadłościanu z szyjką.
Świetna kartka, świetna marka, której nie trzeba reklamować, a jak się reklamuje, to z klasą. Takie reklamowe, to ja mogę otrzymywać.

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...