czwartek, 20 grudnia 2012

669. Singapur

Singapur ma opinię najbezpieczniejszego i najczystszego państwa na świecie, a wszystko to dzięki rygorystycznym przepisom prawa i stanowczości ich egzekwowania. Kara śmierci grozi za posiadanie broni bez zezwolenia, morderstwo, gwałt, rozboje i przemyt większej ilości narkotyków, a także za korupcję wśród urzędników. Za wybryki chuligańskie mniejszego kalibru stosowana jest kara chłosty. Zakazane jest jedzenie w środkach komunikacji miejskiej, wyrzucanie niedopałków na ziemię, zaśmiecanie ulic. Grożą za to wysokie kary. Do Singapuru nie powinno się wwozić gumy do żucia. W latach 90-tych wprowadzono zakaz jej importu, nie można jej w ogóle dostać w sklepach.
Singapur jest pełen ciekawych miejsc. Interesujące zbiory sztuki azjatyckiej i europejskiej można zobaczyć w kilku muzeach (Narodowym, Sztuki i Azjatyckim).
W Singapurze możemy też dobrze wypocząć  Znajdziemy tu wspaniały park rozrywki na wyspie Sentosa. Jest tam przepiękne oceanarium, wodny park rozrywki, ogród botaniczny oraz muzeum motyli, w którym można obejrzeć około 60 gatunków żywych okazów. Będąc w Singapurze warto też odwiedzić krokodylarium, w którym żyje ponad 1800 krokodyli pochodzących z Azji, Afryki i Stanów Zjednoczonych.
Singapur jest najgęściej zaludnionym krajem świata. Świetnie rozwinięta jest tu nauka i edukacja. Znajduje się tu jeden z najlepszych na świecie uniwersytetów – National University of Singapore.

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...