sobota, 15 grudnia 2012

664. Japonia

Uwielbiam tę pocztówkę! Dostałam ją od Ani I., przez wielu kojarzoną jako autorkę książki "Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji". 
Zamek Hirosaki to zamek w Japonii, wzniesiony w stylu Hirayama w 1611 roku. Był siedzibą rodu Tsugaru, tozama-daimyō o dochodzie 47 tys. koku, który panował nad hanem Hirosaki w prowincji Mutsu. Aktualnie obszar ten jest centralną częścią miasta Hirosaki w prefekturze Aomori. Był on znany również jako zamek Takaoka. Jego obszar został podzielony na sześć dziedzińców, które były otoczone fosami. Znany historyk i pisarz Ryōtarō Shiba nazywał go jednym z "Siedmiu słynnych zamków Japonii" w swojej serii esejów Kaidō wo yuku.
Park otaczający Hirosaki jest jednym ze znanych miejsc w Japonii, gdzie można obserwować kwitnące drzewa wiśni. Ponad milion osób odwiedza park, aby podziwiać 2 600 drzew (które pierwotnie zostały posadzone na tym terenie około 1903 r.) podczas Sakura Matsuri (Festiwalu Kwiatów Wiśni), gdy kwiaty wiśni są w rozkwicie, zwykle w czasie trwania "Złotego Tygodnia", przypadającego na przełom kwietnia i maja.


0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...