środa, 30 listopada 2011

300. RPA

Swap z RPA! Jestem zachwycona!
Najpierw przyznam się, że jestem CKM. Nie mogłam skojarzyć, że Cape Town to Kapsztad.A teraz do dzieła!
Kapsztad miasto położone na styku dwóch Oceanów i skrzyżowaniu historycznych dróg morskich. Aby zrozumieć czar tego miasta, trzeba choć jeden dzień w nim przeżyć. Z jednej strony góry, z drugiej morze, najpiękniejsze co natura mogła stworzyć. Centrum miasta znajduje się na równinie. Stare wąskie ulice i stare budownictwo konkurują z szerokimi ulicami i nowoczesnymi budynkami. Tu spotyka się Wschód z Zachodem, tu historia podaje rękę przyszłości. Kapsztad to ładne europejskie miasto, z nowoczesnymi domami i pięknymi sklepami. Ludzie żyją tu przyjemnie, mogą korzystać jednocześnie z dobrodziejstwa morza i gór. Miasto posiada 681 315 mieszkańców, jest drugim co do wielkości miastem po Johannesburgu w RPA.
 Klimat w Kapsztadzie jest przyjemny i przypomina śródziemnomorski. Okolice są niezmiernie barwne i piękne, panuje przekonanie że ludzie bogaci, po latach swego pracowitego życia przybywają tutaj, budują wille i żyją w nich spokojnie.W samym Kapsztadzie żyje się w cieniu Góry Stołowej, która swoją potęgą i majestatem dominuje nad całym miastem. Kapsztad od dawna plasuje się w pierwszej dziesiątce światowej pod względem gościnności i piękna.
 W Kapsztadzie panuje swoista kultura kawiarniana, centrum miasta jest bezpieczne dla nocnego życia, nabrzeża są fascynujące, każdy rodzaj poglądów jest tutaj tolerowany i zawsze jest tutaj "Ta Góra", czyli dzikie serce w środku metropolii gdzie możesz odpocząć od codziennych obowiązków. Kapsztad jest wolniejszy, milszy i bezpieczniejszy niż Johannesburg, bardziej elegancki i skomplikowany niż Durban i bardziej kosmopolityczny niż pozostałe miasta RPA. Przyjezdni z Johannesburga często odnoszą wrażenie że miejscowi ludzie zachowują pewien dystans. Turystyka w Kapsztadzie jest na topie dlatego lokalni mieszkańcy wolą poświęcić swój wolny czas na swoje pasje zamiast siedzieć w barze i liczyć na to że przygoda ich tam znajdzie. Żeby ich dobrze zrozumieć, powinieneś podążać za ludźmi znającymi to niezwykłe miasto, dzielić z nimi swoje pasje a oni przyjmą cię do siebie jak brata.

2 komentarze:

Pasażerka pisze...

są brzydkie, są brzydkie, są brzydkie. zobaczysz, zaraz w to uwierzę!

Karo pisze...

Czekaj, pomogę Cię:
są brzydkie, brzydkie, brzydkie.
Lepiej? :*

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...