środa, 11 sierpnia 2010

57. Niemcy

Oficjalna pocztówka z Niemiec od Silvi. Skałki jak się patrzy. Problem w tym, że nie wiem co to za skałki ani gdzie się znajdują. Napisałam już do userki, o jakieś informacje, bo szukanie na własną rękę daje różne dziwne wyniki.
I tak po pierwsze userka jest z Stuttgardu, pięknego miasta, oraz stolicy kraju związkowego (landu) Badenia-Wirtembergia w Republice Federalnej Niemiec. Jest tutaj bardzo wiele ciekawych miejsc :) Uniwersytety, Opera, Ratusz :)
Rzecz druga - Externsteine - kompleks skał pochodzenia kredowego w Lesie Teutoburskim, w okolicy Detmold. Kompleks składa się z grupy naturalnych wież piaskowcowych, które w zamierzchłych wiekach były wykorzystywane do celów rytualnych. Niektóre teorie zakładają, że kompleks ten mógł spełniać rolę obserwatorium astronomicznego. Wyczytałam, iż jest to najsłynniejsze i najbardziej kontrowersyjne miejsce kultu i magii w Niemczech.
Oraz rzecz trzecia -  Lśniące bielą wybrzeże kredowe na półwyspie Jasmund to symbol Rugii. O Rugii już kiedyś pisałam, gdyż dostałam stamtąd pocztówkę :) Ale... Na ponad 15-kilometrowym odcinku wybrzeża wznoszą się z turkusowych wód morza śnieżnobiałe, kredowe skały, które osiągają wysokość nawet 120 metrów. Ich majestatyczna podniosłość inspirowała już w XIX stuleciu licznych poetów i malarzy, jak np. Caspara Davida Friedricha, malarza doby romantyzmu. Biegnąca górą droga prowadzi do najpiękniejszych punktów widokowych na wybrzeżu, wśród których najsłynniejszym jest skała Königsstuhl.
O i znaczki:

1 komentarze:

Magdalena pisze...

Bardzo fajne skalki:D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...