piątek, 27 sierpnia 2010

90. Kanada, Toronto

Oficjalna pocztówka z Toronto, z Kanady od Alexi. Mnie się bardzo podoba. Alexia urodziła się na Białorusi, ale przeniosła się z całą swoją rodziną do Kanady.
Toronto przez wiele lat miasto obdarzano różnymi przydomkami, choćby niechlubnym „Hogtown” (miasto świń). Dopiero powojenna administracja narzuciła sobie ambitne zadanie zmiany wizerunku ośrodka, więc przez lata wydawano miliony dolarów na imponujące budowle, efektowne muzea i udoskonalanie systemu komunikacji publicznej. Dzięki tym zabiegom Toronto jest dzisiaj jednym z najładniejszych miast Ameryki Północnej, zamieszkałych przez ludzi z całego świata :)

Dundas Square - zbudowany niedawno plac w centrum miasta, mający pełnić funkcję współczesnego forum oraz miejsca na otwarte koncerty. Charakterystycznym elementem placu są liczne fontanny, działające według zaprogramowanych sekwencji.

3 komentarze:

Cleo. pisze...

Wygląda imponująco. Definitywnie jestem fanką wielkich metropolii. Uwielbiam miasta, uliczny tłok i gwar. Niesamowitą przyjemność sprawia mi być częscią , małą jednostką, w tym jakże pędzącym chaosie.

Petitek79 pisze...

Podpisuję się pod komentarzem Cleo!

Patti pisze...

Ekstra!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...