poniedziałek, 10 października 2011

247. Rosja

Dzisiaj tak trochę inaczej. Dostałam od dwóch osób w odstępie jednego dnia dwie różne kartki, z tego samego miejsca. To wrzucam Razem.
Sajany to system górski w Azji położony w większej części na terytorium Rosji oraz w małej części na terytorium Mongolii. Rozciąga się od Ałtaju na zachodzie do jeziora Bajkał na wschodzie. W skład Sajanów wchodzą dwa główne pasma: Sajan Wschodni i Sajan Zachodni: Główne łańcuchy są złożone z równoległych pasm górskich o stromych zboczach i rzeźbie alpejskiej. W pobliżu połączenia Sajanu Wschodniego i Sajanu Zachodniego leżą głębokie kotliny: na zachodzie – Minusińska, na południu – Todżyńska i Tuwińska.

Jak widzicie, obydwie pochodzą z tej samej serii, i muszę powiedzieć, że jednak druga podoba mi się bardziej. Owszem, obydwie są fantastyczne, świetne i cudowne, ale jednak ta druga chwyciła za moje serce bardziej. Taki urok. Może to ta mgła, może...
Tak czy siak.. zazdroszczę tych widoków.


Bo czyż nie są piękne?

6 komentarze:

Petitek79 pisze...

Jedno miejsce, a każde wygląda inaczej. Na obu kartkach piękna, dziewicza natura!

Karo pisze...

Prawda Petitku?
Ogólnie rosyjskie kartki mają w sobie "to coś"

Susanna pisze...

Obie piękne ale mi także bardziej podoba się nr 2 - coś pięknego!

Dziabka pisze...

Uwielbiam kartki z mgłą...

Pasażerka pisze...

drugą kartkę posiadam osobiście :)

Moniqee pisze...

Przepiękne widoki. Uwielbiam Rosję i jej surowe pejzaże. Mam nadzieję, że kiedyś i ja dostanę jakąś pocztówkę z tej serii. Najlepiej tą drugą ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...