sobota, 9 lipca 2011

223. Niemcy

Któż nie zna? Któż nie pamięta?
Sailor Moon czyli Czarodziejka z Księżyca to kultowa pozycja. Manga & Anime o nastolatkach będących ziemskimi reinkarnacjami opiekunek planet, wojowniczek z Księżycowego Królestwa. Ich zadaniem jest walka z wrogami zagrażającymi pokojowi w kosmosie. Dodatkowo historia opowiada o codzienności bohaterek, o łączącej je przyjaźni, przeżywanych miłościach czy perypetiach szkolnych. Muszę się przyznać. Tak jestem wielką maniaczką Sailorek. Kocham je miłością dozgonną. Może to i głupie i dziecinne. Ale te historie wiele mi w życiu pomogły. Paradoksalnie.
Manga, na podstawie której powstawał serial, wydawana była w Japonii w latach 1992-1997, jej autorką jest Naoko Takeuchi. Na polskim rynku wydawana była od stycznia 1997 roku do listopada 1999 przez wydawnictwo JPF. W Polsce dostępna jest jedynie osiemnastotomowa edycja, wersja dwunastotomowa nie została wydana. Również w latach 1997-1999 wydawnictwo TM-Semic wydawało anime-komiks (kadry z serialu uzupełnione o „dymki” z dialogami) Czarodziejka z Księżyca, wypuszczając trzydzieści sześć zeszytów po około pięćdziesiąt stron każdy.

3 komentarze:

Susanna pisze...

Dołączam do grona miłośniczek Sailorek! Oj to była naprawdę mania, żaden odcinek nie mógł być opuszczony :) Piękne czasy. Do teraz wspominam z dużym sentymentem.

Pasażerka pisze...

moja pierwsza świadoma manga! z moją przyjaciółką z podstawówki na przerwach bawiłyśmy się w czarodziejki (miałyśmy nawet swojego Taxido XD), a czas odcinka był czasem świętym... ech, stare dobre czasy. przypomniało mi się jaką waleczną Sailor Venus byłam :D

Anonimowy pisze...

Jak ja zazdroszczę Tobie takiej pocztówki ;-P

Ach te lata młodości tak szybko uciekły, ale za to były szalone.. hehe ;-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...