wtorek, 5 lipca 2011

220. Japonia

Yay ^_^ Mój TYC from Japan sprawił, że skaczę po pokoju jak wariatka (dobrze, że mieszkam na parterze, to tego radosnego "łup łup łup" za bardzo nie słychać). O co hałas? Jako miłośniczka mangi&anime przedstawiam "Lucky Star". Manga stworzona przez Liczy aktualnie sześć tomów. Jest wydawana przez Kadokawa Shoten oraz przez magazyn Comptiq od stycznia 2004 roku. Została opublikowana także w innych magazynach. LS to także anime liczące 24 odcinki.
"Lucky Star opowiada o życiu codziennym kilku dziewcząt chodzących do liceum nazywającego się Ryōō. Akcja dzieje się w mieście Kasukabe, w prefekturze Saitama pomiędzy rokiem 2006 a 2008. Główną bohaterką historii jest Konata Izumi(ta w niebieskich włosach), będąca wysportowaną i inteligentną dziewczyną, która nie uczęszcza do żadnych kół zainteresowań. Jej hobbym jest oglądanie anime, czytanie mang oraz granie w gry (głównie gatunku visual novel oraz MMORPG). Dzieje się to od rozpoczęcia nauki w liceum, aż do jej ukończenia. Jej przyjaciółkami są Kagami Hiiragi (fioletowa w kucykach), Tsukasa Hiiragi (siostra bliźniaczka, fioletowa w żółtej kokardzie) oraz Miyuki Takara.(włosy różowe)"
Normalnie ubaw po pachy... yay ^_^ Idę skakać dalej ^ . ^

3 komentarze:

GoodForYouDP pisze...

Ja się ostanio wkręciłam w anime bokura ga ita, czy jakoś tak:) tydzień temu oglądałam lovely complex i izatura na kiss. Świetne polecam każde z wymienionych:)

Susanna pisze...

Za czasów mlodosci uwielbiałam "czarodziejkę z księżyca", mialam na jej punkcie "hopla". W sumie do teraz lubię mangę wiec tym bardziej rozumiem Twój entuzjazm i radość :)

Petitek79 pisze...

A myślałem, że czasy świetności dla mangi już minęły.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...