piątek, 22 października 2010

158. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj

Dubaj to miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj przyciągnął uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa.
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Państwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich (الإمارات العربيّة المتّحدة) – państwo, składające się z siedmiu emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra.
Na pocztówkach widzimy Burdż Chalifa – najwyższy wieżowiec w Dubaju (i na świecie) zbudowany przez firmy Samsung Constructions, BESIX i Arabtec. Budowa, rozpoczęta 21 września 2004, zakończyła się 16 sierpnia 2009 roku. Wysokość budowli wynosi 828 metrów. Budynek posiada 169 pięter użytkowych, natomiast całkowita liczba kondygnacji wynosi 206. Oficjalne otwarcie budynku nastąpiło 4 stycznia 2010 roku, a koszt budowy to 1,5 miliarda dolarów.


O Dubaju możemy mówić wiele - mnie zachwyca. Po prostu.

6 komentarze:

Petitek79 pisze...

Obie kartki świetne, ale to pierwsza to istna perełka! Oszalałbym ze szczęścia gdybym dostał takie cudo!

betkap pisze...

Pierwsza świetna, a szczególnie lewe zdjęcie.Jej! Kiedy ja się doczekam takich kartek?

laaraine pisze...

niesamowita!

Magdalena pisze...

Bubaj mi sie kojarzy z turniejem tenisowym.

Pasażerka pisze...

a mnie się Dubaj kojarzy z moim przyjacielem z liceum, który był tam na wakacjach i od którego dostałam swoje pierwsze tak egzotyczne pocztówki :) ależ ja mu zazdrościłam, że widział takie cuda na żywo!

Pytia pisze...

Piękne pocztówki i bardzo podoba mi się ten znaczek :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...