poniedziałek, 27 lipca 2015

733. Tajwan

Xiaoliuqiu to piękna koralowa wyspa u wybrzeży Tajwanu. Jest znana pod różnymi nazwami, między innymi jako Little Liuchiu czy Lamay Isle.
W wieku XVII, holenderski statek zwany Golden Lion rozbił się u wybrzeża wyspy. Holendrzy przejęli kontrolę na wyspie i nazwali ją Golden Lion Island, upamiętniając w ten sposób swoich, zabitych przez tubylców, kamratów.

Aktualnie wyspa jest celem wycieczek. Szczególną atrakcją zdaje się być Black Dwarf Cave czy Flower Vase Rock. Wiele z lokalnych atrakcji ma swoje historie, opowiadane przez mieszkańców wyspy - są to historie straszne, tragiczne, niektóre interesujące i zabawne. Zresztą jak to legendy.
Liuchiu znana jest także z dużej ilości świątyń - Znajduje się ich tutaj aż 38, co daje 6 świątyń na kilometr. Najsłynniejszą jest Piyun Temple, poświęcona Guanyin - buddyjskiej bogini miłosierdzia.

Administracyjnie wyspa składa się z 8 wiosek. Aby się tutaj dostać należy przypłynąć statkiem, który płynie ok. 30 minut z wybrzeży Tajwanu. Na wyspie znajduje się też lotnisko, aczkolwiek nie jest aż tak często używane, jak powinno. Chciałabym ją odwiedzić.

Pocztówka otrzymana w ramach postcrossingu.

1 komentarze:

kingway Kinga pisze...

Prześliczne znaczki! Mam z tej serii po prawej stronie lawendę wąskolistną, również jest wspaniała.
Co do pocztówki, to wcale się nie dziwię, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...