sobota, 4 lipca 2015

729. Gruzja

Gruzja jest pięknym krajem o ciekawej kulturze. Obowiązkowo należy skierować swoje kroki do największego miasta, które pełni rolę stolicy kraju. Tbilisi pełni rolę węzła turystycznego pomiędzy Europą i Azją. Miasto otaczają góry Kaukazu, co czyni miejsce niezwykle malowniczym i daje olbrzymie możliwości turystyce. Tbilisi leży and rzeką Kurą. Możemy się spotkać też z nazwą Mtkwari.
Po południowej stronie mostu Metekhi Bridge znajduje się kąpielowy region Abanotubani. Słynie z możliwości kąpieli siarkowych. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce z przyjemną architekturą, która zapewnia niewielkie baseny znajdujące się po kopułą. Nie można wyjechać z Tbilisi nie zaglądając nad jezioro Kus Tba, czyli Jezioro Żółwie. Jest to najsłynniejsze jezioro w mieście, które oferuje wiele możliwości wypoczynku. Pozostając na brzegu będziemy rozkoszować się widokami i promieniami gorącego słońca. Zanurzając się w jego wodach uzyskamy orzeźwienie.
Miejscową kulturę przybliża Muzeum Etnograficzne na wolnym powietrzu (Open Air Museum of Ethnography), które znajduje się na zachodnim brzegu Jeziora Żółwiego. Zajmuje powierzchnię 52 hektarów. Na rozległej przestrzeni, na której stoją także budynki stworzono 14 stref etnograficznych. Każda dotyczy określonego regionu Gruzji. Ekspozycje prezentują ceramikę, narzędzia i charakterystyczne materiały.

Pocztówka otrzymana od Agatki (Pasażerki), z jej wycieczki.

2 komentarze:

kingway Kinga pisze...

Jezioro Żółwie - jaka świetna nazwa. Bardzo ładna ta pocztówka, szczególnie że Gruzja jest chyba krajem raczej deficytowym, bo bardzo rzadko widuję ją na innych blogach :)

Pasażerka pisze...

jejku, a ja nie byłam nad Jeziorem Żółwim... ale mimo to uważam, że mój pobyt tam i tak był wartościowy. chociaż żeby zobaczyć wszystkie warte uwagi miejsca musiałabym tam spędzić jeszcze przynajmniej tydzień.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...