sobota, 4 lipca 2015

728. Hiszpania/Wyspy Kanaryjskie

Parque Nacional de Timanfaya zwany też Górami Ognia- Montañas del Fuego to park narodowy położony na wyspie Lanzarote, leżący na obszarze wulkanicznym. Lanzarote jest wyspą wulkaniczną, która około 16 milionów lat temu rozerwała morskie dno. Od tamtej chwili pod ziemią zaczęło wrzeć. Najdłuższy i największy wybuch w historii, przy którym był obecny człowiek, wydarzył się w XVIII w. Od 1730 do 1736 w. otwierała się na terenie zachodniej części wyspy ziemia i liczne wioski zostawały pokryte magmą. W 1824 doszło do ostatniego wybuchu, przy którym płaszczyzna Tiguy została pochowana przez lawę i popiół. Ogólnie przez erupcję powstało ponad 300 ognistych gór.
W parku znajduje się też punkt widokowy, projektu Césara Manrique, mieści się tam również restauracja El Diablo, której specjalnością są potrawy z grilla zasilanego ciepłem z wulkanu.
Aby zwiedzić park Timanfaya można skorzystać z oferty wycieczek autokarowych, które objeżdżają cały obiekt, zwane Rutas de los Volcanes. Parque Nacional de Timanfaya w roku 1993 trafił na listę UNESCO jako rezerwat bisfery.

Pocztówka otrzymana w ramach TYC'a - Thank You Card.

1 komentarze:

kingway Kinga pisze...

Niesamowite to miejsce. Chętnie wybrałabym się na wycieczkę autokarową albo spróbowała jakiegoś smakołyku przyrządzonego w taki dość specyficzny sposób. Krajobraz wygląda jak nie z tego świata :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...