środa, 18 kwietnia 2012

537. USA

Smaug to ognisty smok skrzydlaty, największy stwór tej rasy w Trzeciej Erze. Zdobywca Ereboru i Dale. Zginął podczas ataku na Esgaroth 1 listopada 2941 roku. Ten smok to główny przedstawiciel sił zła w Hobbicie, który wypędził krasnoludów z Samotnej Góry i zagarnął ich bogactwa.
Pochodził ze Zwiędłych Wrzosowisk, rozciągających się w pobliżu gór Ered Mithrin. Będąc jeszcze stosunkowo młodym smokiem, znęcony wieściami o bogactwie krasnoludów z Samotnej Góry, zaatakował ich siedzibę w 2770 roku. Zdobył ją i wypędził dotychczasowych mieszkańców, zabijając wielu spośród nich. Spustoszył całą okolicę i zniszczył sąsiednie miasto ludzi, Dale.
W swojej nowej siedzibie, ze wszystkich krasnoludzkich skarbów usypał wielki kopiec, na którym się wylegiwał. Przez następne sto siedemdziesiąt jeden lat Smaug w spokoju cieszył się zagrabionymi bogactwami, dorastając i rosnąc w siłę. Spędzał czas najczęściej na wylegiwaniu się na kopcu, lecz spał czujnie, gotów zabić każdego, kto zbliżyłbym się do jego skarbu.

Aż nabrałam ochoty znowu sięgnąć po Hobbita.
"Nie bądź głupi, Bilbo, i nigdy nie śmiej się ze smoka, póki jeszcze zipie."

1 komentarze:

Pasażerka pisze...

nie wierzę, nie UNESCO :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...