czwartek, 17 stycznia 2013

696. USA

Jezioro Tahoe (Lake Tahoe) leży na pograniczu stanów Nevada i Kalifornia w górach Sierra Nevada na wysokości 1899 m n.p.m. Jego powierzchnia wynosi prawie 500 km². Jest to jezioro dość głębokie (średnio 300 m, najgłębsze miejsce ma 501 m), bardzo czyste i przejrzyste. Położone jest naprawdę malowniczo, pomiędzy wysokimi górami, których fragmenty pozostają ośnieżone przez cały rok. Szczyty górskie wokół jeziora mają od 2.900 do 3.300 m n.p.m.

Woda w jeziorze Tahoe jest raczej chłodna, ale nadaje się do kąpieli i świetnie chłodzi w bardzo upalne letnie dni, kiedy temperatura w okolicach jeziora (za górami są już tereny pustynne) przekracza grubo 30 st. C.

Okoliczne góry posiadają wyznaczone szlaki, także wokół jeziora jest mnóstwo ścieżek i tras turystycznych. Zimą okolica przyciąga tłumy fanów białego sportu, a latem można tam łowić ryby, biwakować, chodzić po górach, żeglować. Większość turystów przybywa z Las Vegas, Los Angeles, San Diego czy z San Francisco.

Dojazd: jezioro leży w oddaleniu mniej więcej 2 godzin jadąc od stolicy stanu Kalifornia, Sacramento, 1 godziny od leżącego w Nevadzie miasta Reno i 30 minut od stolicy Nevady, Carson City. Dodatkowo w Reno oraz w Sacramento znajdują się międzynarodowe pory lotnicze, dobrze skomunikowane z resztą kraju. W zimie należy pamiętać o zimowych oponach lub łańcuchach, które są konieczne aby dostać się nad jezioro.

Jezioro Tahoe stanowiło scenerię dla filmów i seriali tv. W pobliżu położone jest ranczo Ponderosa z telewizyjnej serii "Bonanza" (obecnie muzeum). Nad jeziorem Tahoe rozpoczyna się również film "Ojciec chrzestny II". Poza tym kręcono tu filmy: "As w rękawie" (2006), "Zamach" (1987), "Bodyguard" (1992), "Miasto aniołów" (1998).

Pocztówka jak pocztówka, ale zdjęcia tego miejsca...
 Zdjęcia pochodzą z internetu i nie są moją własnością.

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...