niedziela, 28 października 2012

618. Kanada

Pocztówka z moich favów, wysłana przez Olę (numer 1 wśród polskich postcrosserów) - Oluś, dziękuję Ci ślicznie :* Na blogu znalazła się dzięki cinusiowej (tak, tak robię akcję losowania, które kartki trafią na bloga)
Na pocztówce jedna z dzielnic Toronto - Harbourfront oraz chyba najbardziej rozpoznawalny symbol tego miasta -
Wieża CN, do niedawna najwyższa wolnostojąca budowla na świecie o wysokości 553,33 m. Otwarta została w 1976. Nazwa pochodzi od przedsiębiorstwa kolejowego Canadian National (CN), które wybudowało wieżę, lecz następnie pozbyło się jej w latach 90., co spowodowało nieznaczną zmianę oficjalnej nazwy z zachowaniem skrótu.
Działa jako wieża telewizyjna, ma ogólnodostępne tarasy widokowe, obrotową restaurację i kompleks rozrywkowy. Położona jest w centrum miasta, na styku Entertainment District, Financial District i Harbourfront. Obok wieży stoi Rogers Centre – pierwszy na świecie stadion z całkowicie odsłanianą kopułą.
CN Tower to najbardziej widoczny symbol i atrakcja miasta. Wieżę widać z każdego punktu miasta i z bardzo daleka poza nim. CN Tower przez ponad 25 lat był najwyższą wolnostojącą budowlą, wpisaną oficjalnie do Księgi Guinnessa. W pogodny dzień ze szczytu można dostrzec wodospad Niagara oraz Stany Zjednoczone po drugiej stronie jeziora Ontario.

0 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...