poniedziałek, 21 lutego 2011

190. UK/USA

Pocztówka z angielskim ID przedstawia falę w Zatoce Monterey Bay − zatokę Oceanu Spokojnego położoną w środkowej części wybrzeża Kalifornii, na południe od San Francisco, pomiędzy Santa Cruz i Monterey, któremu dała swoją nazwę.
Nadawczyni nie napisała nic konkretnego, tylko, czy mi się pocztówka podoba, bo jest wodna :) (tak, mam w wishliście, że pragnę wody!).
To ja sobie coś tam poszukałam i...

Monterey Bay Aquarium to oceanarium, które mieści się w Monterey, skąd pochodzi moja pocztówka (tak, jest ładnie napisane na odwrocie). Monterey Bay Aquarium jest jednym z większych akwariów na świecie, został otwarty w 1984 roku. Jego głównym celem jest ochrona oceanów, biologii i badań na temat życia morskiego. Koncentruje się przede wszystkim na życiu w rejonie Pacyfiku. Ekspozycja składa się z ponad 600 gatunków roślin i zwierząt. Wodny Park jest podzielony na kilka części. Pierwsza część poświęcona jest wodom przybrzeżnym Pacyfiku. Druga część przedstawia życie na dnie morza i piaszczystych plaż. Życie ssaków (np.wydry morskiej) koncentruje się w innej części parku. Życie w głębinach zwiedzający mogą zobaczyć dzięki ogromnemu akwarium, który jest główną atrakcją. Ostatnia część poświęcona jest rafom koralowych i formą życia w wodach tropikalnych. Oceanarium został otwarty w 1984 roku. Jego głównym celem jest ochrona oceanów, biologii i badań na temat życia morskiego. Monterey Bay współpracuje z instytutem badawczym.
Z ciekawości znalazłam zdjęcia:

KONIECZNIE NA LIŚCIE "DO ZOBACZENIA"

3 komentarze:

Petitek79 pisze...

Mimo, iż kartka żadna konkretna, to jednak mi się bardzo podoba!

Cleo. pisze...

Rewelacja - aż daje się słyszeć szum tej wzburzonej fali i odczuć spadające krople na rozgrzanym od słońca ciele...mmmm...rozmarzyłam się :)

Susanna pisze...

Mmmm gdy patrze na tę kartkę to przypominają mi się wakacje - morze, plaża, slońce i minimum + 26 C :) A tu luty jeszcze :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...