piątek, 4 lutego 2011

183. Islandia

Moja perełka, prawda, że cudowna?
Otrzymana w ramach swapu, pierwsza kartka z Islandii.
Islandia dla mnie i dla mojego męża była, jest i będzie wielkim marzeniem. I nawet coś tam po cichu zaczęliśmy działać w sprawie.. oj ale ciii, nie zapeszajmy.

Wodospad Dettifoss, bo właśnie on znajduje się na pocztówce, to ogromny wodospad, jeden z największych w Europie pod względem natężenia przepływu. Znajduje się w północno-wschodniej części Islandii. Rzeka Jökulsá á Fjöllum spadająca z wodospadu musi pokonać 44 metry wysokości i wpada do początkowo wąskiego kanionu, który później się poszerza.Woda spływająca z wodospadu wytwarza bardzo silną energię.

Dettifoss jest wspaniałą atrakcją Islandii, wielu turystów przyjeżdża zobaczyć, jak szarawa woda zmieszana ze żwirem i piaskiem z wielkim hukiem wpada do kanionu, tworząc przy tym niezwykłe widoki i wspaniały krajobraz. Turyści przyjeżdżający zobaczyć wodospad z bliska zawsze wracają stamtąd mokrzy, ale równocześnie bardzo zadowoleni.Sama byłabym zadowolona, mogąc obejrzeć coś tak cudownego.

8 komentarze:

Susanna pisze...

Piękny wodospad, faktycznie majestatyczny :)

Petitek79 pisze...

Woda tak mętna, że mi przywołuje na myśl falę powodziową przelewającą się przez wały.
Mimo wszystko kartka na pewno robi wrażenie, a co dopiero na żywo.

Pytia pisze...

Piękny wodospad :)

evelayn pisze...

Rzeczywiście cudowna :)

betkap pisze...

Świetna kartka:)

Pasażerka pisze...

ta mętna woda trochę mało zachęcająco wygląda, ale z Twojego opisu wnioskuję, że jednak warto byłoby zobaczyć ten wodospad na żywo :)

Romanek pisze...

Rzeczywiście, niespotykana kartka :)

Aleksandra. pisze...

Cudowna! :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...