środa, 12 stycznia 2011

179. Niemcy

Oficjalny Hamburg :) W rzeczywistości ładniejsze kolory ma ;)
Chociaż nie lubię multi, to jednak tutaj to wygląda nawet dość ciekawie.

Hamburg to jeden z 16 krajów związkowych Republiki Federalnej Niemiec a także drugie, co do wielkości oraz liczby mieszkańców miasto Niemiec. Hamburg posiada, więc status miasta w randze osobnego landu. 
Komuś, kto nie zna tego miasta może się ono kojarzyć z prostytucją oraz półświatkiem Reeperbahnu. Głośna dzielnica czerwonych latarni nie przysparza miastu dobrej sławy. Pomimo tej złej opinii Hamburg ma jednak wiele do zaoferowania. Jedynie trzecia część ogromnego terytorium miasta jest zabudowana. Ogromu zieleni tego miasta trudno szukać wśród innych metropolii Niemiec.
W krajobrazie Hamburga z lotu ptaka dominują parki, jeziora oraz kanały o brzegach obsadzonych drzewami. Władze miejskie wedle przyjętej przez siebie zasady corocznie sadzą dwa tysiące nowych drzew. W efekcie prawie każda ulica miasta tonie w zieleni, co wpływa korzystnie na czystość powietrza, którym oddychają jego mieszkańcy. Warto także wspomnieć, że Hamburg posiada 2302 mostów, a więc więcej niż w Wenecji i Amsterdamie łącznie. W słoneczne dni warto wybrać się na spacer do jednego z licznych miejskich parków lub też zdecydować się na wycieczkę promem po okolicznych jeziorach i kanałach oraz porcie. To wszystko sprawia, iż trudno uwierzyć, że Hamburg jest drugim, co do wielkości po Berlinie miastem przemysłowych Niemiec. [źródło]

3 komentarze:

Petitek79 pisze...

Chciałbym kiedyś odwiedzić ten Hamburg. Z wszelkich opisów wydaje się ciekawym miastem.

Cleo. pisze...

Hamburg jest na liście miast, które chciałabym kiedyś zobaczyć - chyba nawet bardziej aniżeli Berlin :)

mila pisze...

Potwierdzam "zielonosc" miasta. Spedzilam tam cale piec lat, az trudno uwierzyc jak szybko czas zlecial..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...