czwartek, 1 lipca 2010

15. USA, Baltimore

Dzisiaj wyjęłam ze skrzynki kartkę od Kirsten z Baltimore. Baltimore to największe miasto stanu Maryland i liczy sobie 635,815 mieszkańców. Leży ok. 60 km od Waszyngtonu i tworzy z tym miastem "obszar metropolitalny".

Baltimore jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych obszarów USA. W mieście zlokalizowany jest przemysł lotniczy, elektromaszynowy, chemiczny, stoczniowy i hutniczy. Port Baltimore, położony w głębi zatoki Chesapeake należy do najbezpieczniejszych w USA.

Miasto posiada 3 uniwersytety, bazę marynarki wojennej, liczne muzea, galerię sztuki, domy i kościoły z XVIII i XIX w. Dumą miasta jest zacumowany w Porcie Wewnętrznym USS Constelation – ostatni zwodowany (1854) żaglowy okręt USA.

Kartka jest prześliczna, bardzo, bardzo mi się podoba. Jednak doszła do mnie trochę uszkodzona, co chyba widać na zdjęciu - ktoś ją poprzekłuwał (porobił dziurki). Co nie zmienia faktu, że Baltimore wydaje się być bardzo sympatycznym miejscem :)

1 komentarze:

ville pisze...

Nie wiem, dlaczego, ale ta kartka jest taka.... typowo "amerykańska", gdy patrzę na nią, już czuję obok siebie ludzi mówiącym tym piekielnie kluskowatym akcentem ;)

I czy ja już ci mówiłam, że masz PIĘKNY szablon? Jeżeli nie, to mówię: masz PIĘKNY szablon na blogu! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...