niedziela, 24 kwietnia 2011

204. Polska

Pocztówka otrzymana od Adama w ramach prywatnej wymiany. Aż wstyd się przyznać, ale moja przesyłka do niego jeszcze nie dotarła. Cóż, miałam pewne problemy, na razie jako tako z tego wychodzimy.
Ale wracając. Jakiś czas temu (Boże, toć to ponad dwa lata już!) mieszkałam w Olsztynie. I kilka razy wraz z małżonkiem przejeżdżałam przez Elbląg. Miasto bardzo mi się podobało, naprawdę :)
Pocztówka przedstawia Urząd Miejski w Elblągu. Miasto to główny ośrodek przemysłu ciężkiego (turbiny, śruby okrętowe itp.), przemysłu spożywczego – browar, również turystycznego (Kanał Elbląski ze słynnymi pochylniami). Jest także jednym z najlepiej spenetrowanych archeologicznie polskich miast. Dzięki temu, elbląskie muzeum posiada liczne unikalne w skali światowej eksponaty (np. średniowieczną windę). W 2007 roku miasto obchodziło 770 rocznicę założenia przez Krzyżaków.

1 komentarze:

Pasażerka pisze...

ja z kolei byłam w Elblągu raz, poza sezonem, w niedzielę w zimie i niestety kiepsko wspominam tamtą wycieczkę, bo wszystko było zamknięte, a do tego my nie mieliśmy ze sobą żadnego wcześniej przygotowanego planu zwiedzania :D


ale kartka sama w sobie sympatyczna :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...